Autor projektu

Autorem prac projektowych dla MCK jest warszawska pracownia architektoniczna JEMS ARCHITEKCI Sp. z o.o. – laureat I nagrody w „Międzynarodowym Konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach”.

 

 

2010 r. I nagroda „Chopin Airport City”

 

2009 r. I nagroda w konkursie inwestorskim Park Technologiczny

II nagroda w konkursie SARP Ratusz i Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego

I nagroda w konkursie SARP

Hotel 5* Renaissance by Marriott II nagroda w konkursie rekomendowanym przez SARP

2008 r. II Nagroda w konkursie SARP Rozbudowa Akademii Sztuk Pięknych

I Nagroda w konkursie inwestorskim Narodowe Centrum Sportu

I Nagroda w konkursie SARP „Międzynarodowe Centrum Kongresowe

II Nagroda w konkursie SARP Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

2006 r. Konkurs "Życie w Architekturze".

           Nagroda główna za najlepszy budynek użyteczności publicznej 2002/2003 Siedziba Agory S.A.

Nagroda Magazynu "Construction Investment Journal" za najlepszy projekt mieszkaniowy w roku 2003

Zespół mieszkaniowy BIAŁY KAMIEŃ

2005 r. I Nagroda w międzynarodowym konkursie inwestorskim Plac Europejski w Kijowie


Firma JEMS Architekci została utworzona w 1988 roku, jednakże zespół architektoniczny kierowany przez Partnerów JEMS działa nieprzerwanie od 1980 roku, będąc jedną z pierwszych prywatnych pracowni projektowych działających na rynku polskim.

Firmą kierują wspólnicy: architekci – Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Jerzy Szczepanik-Dzikowski i Marcin Sadowski oraz Wojciech Zych – Prezes Zarządu odpowiadający za kwestie formalno-prawne i finanse.

W 2003 roku skład Zarządu uzupełnili architekci – partnerzy: Paweł Majkusiak i Andrzej Sidorowicz, a w 2006 roku – Marek Moskal.

W ciągu kilkunastu lat swojej działalności JEMS z niewielkiego biura projektowego przeistoczył się w zespół architektoniczny liczący blisko 60 osób.

Partnerzy wraz z architektami prowadzącymi poszczególne tematy odpowiadają za całość procesu projektowego i budowę, koordynując i kierując pracami multidyscyplinarnego zespołu specjalistów, JEMS stale współpracuje z liczącymi się biurami projektowymi, projektantami i konsultantami wszystkich specjalności związanych z opracowywanymi projektami.

Od połowy 2004 roku pracownia architektoniczna JEMS mieści się w zaprojektowanym przez siebie i wybudowanym dla własnych potrzeb budynku przy ul. Gagarina w Warszawie.